Lidhje

Maqedoni: Ligji për median mban peng reformat


Ligji i mediave në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Në Maqedoni, një ligj i ri për median, po mban peng reformat që duhet të miratohen para zgjedhjeve të parakohëshme të planifikuara për më 24 prill. Projekt-ligji po diskutohet në mesin e katër partive më të mëdha politike, me ndërmjetësim ndërkombëtar. Ndërkohë, shoqatat e gazetarëve reagojnë për mungesë transparence në këto bisedime, në të cilat nuk janë përfshirë dhe as konsultuar pjesëtarë të medias.

Ligji i mediave në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

XS
SM
MD
LG