Lidhje

Bisedimet për kalicionin qeveritar në Maqedoni


Në Maqedoni, partitë VMRO-DPMNE dhe Bashkimi Demokratik për Integrim po zhvillojnë bisedime për formimin e koalicionit të ri qeveritar, ndërkohë që zyrtarët e partisë shqiptare bëjnë të ditur se pjesa më e madhe e kohës i është kushtuar harmonizimit të programeve të partive. Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani u tha mjeteve të informimit se në këtë fazë po bëhet përcaktimi i projekteve me përparësi për mandatin e ardhshëm të qeverisë, ndërkohë që BDI-ja do të vendosë për kuadrot e saj në qeverinë e re, pas Kongresit të pesë qershorit.

Bisedimet për koalicionin qeveritar në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00
XS
SM
MD
LG