Lidhje

Maqedoni, shtohen masat e sigurisë


Maqedoni, reagime ndaj sulmeve në Francë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Në Maqedoni, autoritetet po e ndjekin me shqetësim gjendjen e sigurisë në vend dhe në rajon, pas akteve terroriste në Paris. Këshilli i Sigurisë Kombëtare, nën drejtimin e presidentit Gjorgje Ivanov, tha se Maqedonisë mund t’i vijë rreziku nga shkallëzimi i krizës së imigrantëve. Prandaj, Maqedonia nuk e përjashton mundësinë e ngritjes së një gardhi telash me gjemba në zona të caktruara të kufirit të saj.

Maqedoni, reagime ndaj sulmeve në Francë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

XS
SM
MD
LG