Lidhje

Maqedoni: Vazhdon debati për regjistrin zgjedhor


Autoritetet qeveritare dhe Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoni po përpiqen të gjejnë mënyra për pastrimin e regjistrit zgjedhor. Opozita maqedonase e drejtuar nga Lidhja Social Demokrate ka paralajmëruar se do të bojkotojë zgjedhjet, nëse ato mbahen më 24 prill, pa u bërë pastrimi i regjistrit.

Kriza politike në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

XS
SM
MD
LG