Lidhje

Festa e 1 Majit në Kosovë


1 Maji ne Kosove
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:50 0:00

Një maji, dita e punëtorëve, shënohet edhe në Kosovë, madje është pjesë e kalendarit të festave shtetërore. Por, kjo ditë po kalon pa ndonjë veprimtari sindikale. Kjo festë e gjen Kosovën me një shkallë të lartë të papunësisë dhe kushte të rënda të të punësuarve posaçërisht në sektorin privat, që sipas tyre ndjehen të diskriminuar.

1 Maji ne Kosove
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:50 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG