Lidhje

Protestat qytetare në Malin e Zi


Protestat qytetare në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Në Podgoricë u mbajtën protestat me moton “ Rezisto” të organizuara nga lëvizja qytetare dhe shoqëria civile në Mal të Zi. Ishte e shtata herë që organizohen protesta të tilla në kryeqytetin e Malit të Zi. Para fillimit të protestave, mbrëmë organizatorët dhe opozita malazeze nënshkruan një marrëveshje për veprimtari të përbashkët. Protestat, sipas organizatorëve, po mbahen si reagim ndaj disa aferave korruptive në Mal të Zi, ndërkohë që partia në pushtet i komenton protestat si organizime me prapavijë politike që synojnë marrjen e pushtetit pa zgjedhje.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG