Lidhje

Mal i Zi: Vështirësitë ekonomike në rajonin e Krajës


Në Malin e Zi, banorët e rajonit të Krajës me shumicë shqiptare thonë se mungesa e investimeve po i bën të ndeshen me vështirësi ekonomike. Edhe pse Kraja cilësohet si zonë e bukur turistike në liqenin e Shkodrës dhe si e pasur me burime natyrore, ajo ndihet e lënë pas dore për shkak të papunësisë dhe emigracionit. Autoritetet fajësojnë privatizimet e gabuara dhe jotransparente që e kanë shkatërruar ekonominë e saj.

Mal i Zi: Vështirësitë ekonomike në rajonin e Krajës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

XS
SM
MD
LG