Lidhje

Malësi e Madhe, emigrantët ndihmojnë vendlindjen


Malësi e Madhe, emigrantët ndihmojnë vendlindjen
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Malësia e Madhe është një nga zonat me numrin më të lartë të largimit të banorëve drejt emigracionit, kryesisht në SHBA dhe disa vende të Europës. Zyrtarët vendorë thonë se shumë prej tyre mbështesin financiarisht vendlindjen duke ndihmuar kryesisht në përmirësimin e infrastrukturës. Mes tyre është edhe Arian Bajraktari, pjesëtar i një familje të njohur atdhetare në Hot të Malësisë së Madhe. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, përgatiti kronikën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG