Lidhje

Ish-të përndjekurit politikë kërkojnë më shumë mbështetje


Ish-të përndjekurit politikë apelojnë për më shumë mbështetje
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Malësia e Madhe është një nga zonat e Shqipërisë, që ka njohur më shumë persekutimin gjatë regjimit komunist. Kjo për shkak të qendresës së vendosur të malësorëve për të mos u nënshtruar. Përfaqësues të ish-të përndjekurve politikë në këtë zonë thonë se, në vitet e demokracisë nuk është bërë sa duhet për vlerësimin e kësaj shtrese të shoqërisë shqiptare. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, bisedoi me drejtuesin e Unionit të ish të Burgosurve dhe të Përndjekurve Politikë në Malësi të Madhe, zotin Luigj Gegaj, dhe na përgatiti materialin.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG