Lidhje

Përkujtohet kryengritja antiosmane e vitit 1911


Përkujtohet kryengritja antiosmane e vitit 1911
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

Në Hot të Malësisë së Madhe u përkujtua sot Kryengritja antiosmane e vitit 1911, e udhëhequr nga Ded Gjon Luli. Në përkujtimin të ngjarjes morën pjesë banorë të Malësisë së Madhe nga Shqipëria dhe Mali i Zi.

XS
SM
MD
LG