Lidhje

Pakicat në Mal të Zi


Në kohën kur Mali i Zi po bën përgatitjet për anëtarësim të plotë në Bashkimin Evropian, organizatat joqeveritare dhe subjekte të ndryshme politike kërkojnë që në këtë fazë t’i kushtohet një vëmendje e veçantë lirive dhe të drejtave të pakicave. Ata vlerësojnë se gjatë hapjes së kapitujve për bisedime me BE-në duhet të hapet edhe çështja e pozitës së pakicave në Mal të Zi.

please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00
Direct link
XS
SM
MD
LG