Lidhje

Manifestim kundër marrëveshjeve Kosovë-Serbi


Manifestim kundër marrëveshjeve Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

Në Kosovë, partitë opozitare mbajtën një manifestim për të kundërshtuar marrëveshjet e arritura me Serbinë dhe Malin e Zi. Ata thanë se nuk do të lejojnë normalizimin e gjendjes përderisa nuk anulohen këto marrëveshje. Manifestimi ndodh një ditë pasi që kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, u bëri ftesë zyrtare udhëheqësve të opozitës për një takim më 7 dhjetor për të diskutuar rrugëdaljen nga situata aktuale e cila krijuar, ftesë kjo që u refuzua nga opozita. Për më shumë se dy muaj opozita bllokoi seancat e parlamentit duke hedhur gaz lotsjellës ndërsa përplasje të dhunshme pati edhe në protestat në rrugë.

Manifestim kundër marrëveshjeve Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

Shiko komentet (3)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG