Lidhje

Kosova përkujton fillimin e luftës së armatosur


Sot në Kosovë filluan manifestimet treditëshe me rastin e gjashtëmbëdhjetë vjetorit të fillimit të luftës së armatosur, e cila mori fund me ndërhyrjen e NATO-s. Udhëheqësit politikë të Kosovës thanë se sakrifica e dëshmorëve çoi në pavarësinë e vendit që sot, pas gjashtë vjetësh, është njohur nga mbi 100 vende të botës, por kundërshtohet nga Serbia dhe aleatët e saj.
Kosova përkujton fillimin e luftës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00
XS
SM
MD
LG