Lidhje

Maqedoni: Arrijnë vëzhguesit e parë për zgjedhjet

  • Isak Ramadani

Në Shkup kanë arritur vëzhguesit e parë të ODIHR-it për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare që do të mbahen më 13 dhe më 27 prill. Ndërsa partitë politike po bëhen gati për fushatën zgjedhore, shefi i misionit të vëzhguesve të ODIHR-ir, Gert Arens tha se vëzhguesve nuk u intereson rezultati i zgjedhjeve por mbarëvajtja e procesit.

XS
SM
MD
LG