Lidhje

Maqedoni, arsimtarët paralajmërojnë grevë


Maqedoni, arsimtaret paralajmerojne greve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Sindikata e Arsimit në Maqedoni ka paralajmëruar një grevë që do të fillojë nga dita e hënë, për shkak të ndryshimeve në ligjin për arsimin i cili vlerësohet si diskriminues me që pengon hedhjen në grevë të punonjësve të arsimit. Ministria ka kërcënuar shkollat dhe prindërit e nxënësve se do të ketë gjoba të larta nëse nuk mbahet mësimi.

Maqedoni, arsimtaret paralajmerojne greve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

XS
SM
MD
LG