Lidhje

Media Arkivi

Kriza politike në Maqedoni


Autoritetet qeveritare dhe Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoni po përpiqen të gjejnë mënyra për pastrimin e regjistrit zgjedhor. Opozita ka paralajmëruar se do të bojkotojë zgjedhjet, nëse ato mbahen më 24 prill, pa u bërë pastrimi i regjistrit.

XS
SM
MD
LG