Lidhje

Maqedoni: Mblidhet Komisioni i Marrëdhënieve mes komuniteve etnike


Pas incidentit të së mërkurës në mbrëmje, ku u rrahën pesëmbëdhjetë nxënës shqiptarë në Shkup nga persona të maskuar, vrasjes në Gostivar para dhjetë ditësh dhe tensioneve në përgjithësi në Maqedoni, janë shtuar shtqetësimet dhe kërkesat për nxjerrjen e autorëve para drejtësisë dhe për uljen e tensioneve. Sot u takua Komisioni për marrëdhënie ndërmjet komuniteve etnike. Anëtarët e tij kërkuan ndriçimin e rasteve.

XS
SM
MD
LG