Lidhje

Në përgatitje për zgjedhjet parlamentare në Maqedoni


Në përgatitje për zgjedhjet në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Në përgatitje për zgjedhjet në Maqedoni

Partitë politike dhe vëzhguesit në Maqedoni po përgatiten për fillimin zyrtar të fushatës zgjedhore, që nis nesër. Janë pesë parti apo koalicione shqiptare nga 11 grupime politike që do të garojnë në zgjedhjet e parakohëshme parlamentare të 11 dhjetorit. Zgjedhjet janë një barometër i rëndësishëm i përpjekjeve të Maqedonisë për avancimin e integrimeve evropiane.

Në përgatitje për zgjedhjet në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

XS
SM
MD
LG