Lidhje

Maqedonia pas protestave të dhunshme


Në Maqedoni, opozita e drejtuar nga Lidhja Social Demokrate po vazhdon ta bojkotojë Parlamentin pas incidenteve të dhunshme para dhjetë ditësh në këtë institucion ligjvënës dhe përreth tij. Komuniteti ndërkombëtar shprehet i shqetësuar lidhur me zhvillimet në Maqedoni, ndërkohë që u bën thirrje faktorëve politikë në këtë vend për vetëpërmbajtje. Nga ana tjetër, partitë shqiptare po përgatiten për zgjedhjet vendore të 31 marsit, të cilat opozita maqedonase ka njoftuar se do t’i bojkotojë.

XS
SM
MD
LG