Lidhje

Shpallet data për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në Maqedoni


Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë e shpalli 15 tetorin si datë kur do të mbahen zgjedhjet vendore. Fushata zyrtarisht fillon njëzet ditë para zgjedhjeve, ndërkohë që partitë dhe kandidatët shumë më herët angazhohen në propagandat zgjedhore. Zgjedhjet vendore atje janë po aq të politizuara sa edhe zgjedhjet e përgjithshme.

Zgjedhjet lokale në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG