Lidhje

Maqedoni, zyrtari amerikan dënon incidentet e dhunshme në kufi

  • Isak Ramadani

Maqedoni, zyrtari amerikan dënon incidentet e dhunshme në kufi

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Gordon i cili ishte sot në Maqedoni, i dënoi incidentet e dhunshme në afërsi të kufirit me Kosovën. Zoti Gordon i shprehu mirënjohje kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti për angazhimin e tij në ndërtimin e marrëdhënieve ndëretnike në këtë vend.

XS
SM
MD
LG