Lidhje

Maqedonia dënon ashpër sulmin ndaj ndërtesës së saj në Prishtinë


Maqedonia dënoi ashpër sulmin ndaj ndërtesës së Ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë, të cilin e quajti një incident serioz.

Ministria e Jashtme maqedonase u bëri thirrje autoriteteve të Kosovës që të gjejnë dhe dënojnë autorët, si edhe të marrin masa për parandalimin e incidenteve të këtilla, në shërbim të marrëdhënieve të mira fqinjësore dhe sigurisë dhe qëndrueshmërisë së rajonit.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG