Lidhje

Maqedoni: Ekspertët sugjerojnë krijimin e një gjykate speciale


Ekspertët ligjorë në Maqedoni vlerësojnë se vendit i duhet një gjykatë speciale apo një lloj departamenti brenda sistemit aktual gjyqësor që të merrej me çështjet e ngritura nga Prokuroria e Posaçme, për të luftuar në këtë mënyrë, kriminalitetin dhe korrupsionin në radhët e zyrtarëve të pushtetit. Ndërkaq, komuniteti ndërkombëtar bën thirrje që të mos pengohet veprimtaria e Prokurorisë së Posaçme dhe të mos ushtrohet trysni ndaj anëtarëve të saj.

Lufta kundër korrupsionit në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00

XS
SM
MD
LG