Lidhje

Maqedonia i ofron NATO-s poligonin ushtarak Krivollak


Maqedonia i ofron NATO-s poligonin ushtarak Krivollak

Gjenerali Mark Hertling, komandant i forcave ushtarake amerikane në Evropë, po qëndron në Maqedoni, ku autoritetet e këtij vendi i kanë ofruar NATO-s në shërbim poligonin e njohur ushtarak “Krivollak”. Gjenerali Hertling ka shprehur mirënjophje për kontributin e forcave të ushtrisë së Maqedonisë në misionet paqësore në Irak dhe Afganistan. Maqedonia shpreson se do të marrë ftesë për antarësim në Aleancën veriatlantike gjatë takimit në nivelit të lartë që do të mbahet në Çikago.

XS
SM
MD
LG