Lidhje

Media Arkivi

Maqedonia do të kufizojë fluksin e emigrantëve


Maqedonia po ngre një gardh në kufirin me Greqinë për të penguar ata që i quan “imigrantë ekonomikë” nga Lindja e Mesme dhe vende të Afrikës, ndërsa shtetasit e Sirisë, Irakut dhe Afganistanit do të lejohen të hyjnë dhe të vazhdojnë rrugën drejt vendeve evropiane.

XS
SM
MD
LG