Lidhje

Maqedoni: Ende jo konsensus për zgjedhjet


Komuniteti ndërkombëtar po angazhohet që zgjedhjet e pritshme në Maqedoni të jenë të drejta dhe demokratike. Ndërkaq, partitë politike ende e kanë të pamundur të arrijnë një konsensus për datën e këtyre zgjedhjeve të parakohshme. Sipas marrëveshjes politike të qershorit, zgjedhjet duhet të mbahen më 24 prill.

Maqedoni: Mungon konsensusi për datën e zgjedhjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

XS
SM
MD
LG