Lidhje

Mbretëresha Elizabet e Britanisë feston 85 vjetorin e lindjes


Mbretëresha Elizabet e Britanisë feston 85 vjetorin e lindjes
Mbretëresha Elizabet e Britanisë feston 85 vjetorin e lindjes

Mbretëresha Elizabeth e Britanisë feston 85 vjetorin e lindjes.

Mbretëresha planifikon të marrë pjesë në një ceremoni tradicionale para-Pashkëve në Westminster Abbey, ku do të japë monedha të prodhuara posaçërisht për 85 burra dhe 85 gra të moshuar.

Ditëlindja e Mbretëreshës është më 21 prill, por festimet zyrtare zhvillohen në qershor për shkak të motit të mirë për paradë.

Këtë herë familja mbretërore nuk do të duhet të presë aq gjatë për festimin e ardhshëm.

Nipi i Mbretëreshës, Prince William, do të martohet me Kate Middleton në Westminster Abbey të premten e ardhshme.

XS
SM
MD
LG