Lidhje

Mesazhi i përvitshëm në prag të kremtimit të Pashkëve


Në prag të meshës tradicionale të Pashkëve, që do të mbahet në mesnatë, Arqipeshkvi i Shkodër-Pultit, imzot Engjëll Masafra u drejtoi besimtarëve katolikë mesazhin e tij të përvitshëm, përmes të cilit i uron për Pashkët dhe u bën thirrje të mposhtin urrejtjen dhe hakmarrjen, të luftojnë korrupsionin dhe të jenë më të ndjeshëm për më të varfërit.

XS
SM
MD
LG