Lidhje

Forcat e Sigurisë së Kosovës të gatshme të shndërrohen në Forca të Armatosura


Autoritetet në Kosovë thanë të shtunën se Forcat e Sigurisë janë të gatshme të shndërrohen në Forca të Armatosura dhe se për këtë proces e kanë mbështetjen edhe të vendeve të NATO-s. Këto komente u bënë gjatë vizitës së Ministres së Mbrojtjes së Shqipërisë, Mimi Kodheli, e cila tha se Shqipëria do të vazhdojë mbështetjen e pakushtëzuar për Kosovën drejt integrimeve në strukturat Euro-Atlantike ndërsa bëri thirrje për rritjen e bashkëpunimit për të luftuar terrorizmin.

Vizita në Kosovë e Ministres së Mbrojtjes së Shqipërisë, Mimi Kodheli
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

XS
SM
MD
LG