Lidhje

Ministri Bushati viziton zonat me minoritet grek


Ministri i Jashtëm shqiptar Ditmir Bushati zhvilloi sot takime në zonat ku banon pakica greke në Gjirokastër për t`i njohur banorët me Ligjin për Minoritetet. Ky ligj u miratua pak ditë më parë nga parlamenti shqiptar dhe synon të forcojë të drejtat e pakicave në Shqipëri. Zoti Bushati foli edhe për marrëdhëniet me Greqinë duke deklaruar vullnetin e palës shqiptare për të trajtuar problemet e mbartuara dhe nxitur zhvillimin e projekteve ndërkufitare.

Ministri Bushati viziton zonat me pakica greke
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG