Lidhje

Ministri i jashtëm i Shqipërisë: Së shpejti njohje të reja të Kosovës

  • Mirela Amerikës

Ministri i jashtëm i Shqipërisë: Së shpejti njohje të reja të Kosovës

Ministri i jashtëm i Shqipërisë, z.Edmond Haxhinasto, ishte pjesmarrës në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, si pjesë e delegacionit të Shqipërisë. Gjatë një interviste për Zërin e Amerikës, ai foli për politikën e jashtëme të Shqipërisë, lobizmin e shtetit shqiptar për njohjen e pavarësisë së Kosovës, nga sa më shumë vende, marrëdhëniet me Greqinë, si dhe situatën e fundit politike brenda Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim.

XS
SM
MD
LG