Lidhje

Miçell: SHBA të vendosura për paqen mes izraelitëve dhe palestinezëve


Miçell: SHBA të vendosura për paqen mes izraelitëve dhe palestinezëve

I dërguari amerikan George Mitchell tha se Shtetet e Bashkuara janë të vendosura vazhdojnë përpjekjet për të negocuar paqen mes izraelitëve dhe palestinezëve.

Zoti Mitchell zhvilloi sot bisedime për procesin e paqes në Lindjen e Mesme me presidentin palestinez Mahmoud Abbas në Ramallah, pasi zhvilloi një bisedë dje me kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu në Jeruzalem.

Këshilltarët e presidentit Abbas thanë se zoti Mitchell paraqiti disa ide amerikane për mënyrën për të ecur përpara. Ata nuk dhanë hollësi të tjera.

XS
SM
MD
LG