Lidhje

Mogherini, Avramopoulus vizitojnë Kosovën

  • Leonat Shehu

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini dhe komisionari për Migracionin Dimitris Avramopoulos, thanë sot në Prishtinë se Kosova duhet të luftojë krimin e organizuar e korrupsionin dhe të angazhohet për zbatimin e marrëveshjeve të arritura në bisedimet me Serbinë. Të dy zyrtarët e lartë evropianë i bënëkomentet gjatë vizitës në Kosovë, një ditë pasi Komisioni Evropian propozoi liberalizimin e vizave për qytetarët e saj.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG