Lidhje

Media Arkivi

Mogherini, Avramopoulus vizitojnë Kosovën


Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini dhe komisionari për Migracionin Dimitris Avramopoulos, thanë sot në Prishtinë se Kosova duhet të luftojë krimin e organizuar e korrupsionin dhe të angazhohet për zbatimin e marrëveshjeve të arritura në bisedimet me Serbinë.

XS
SM
MD
LG