Lidhje

Shfaqet në Shkodër monodrama "Rrno për me tregue"


Shfaqet në Shkodër monodrama "Rrno për me tregue"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Libri i françeskanit të njohur, At Zef Pllumbit, "Rrno për me tregue", është përshtatur së fundmi në një monodramë, që u shfaq për herë të pare në teatrin "Ilirikum" të Shkodrës, pikërisht në vendin ku At Zef Pllumbi punoi dhe shkroi veprën e tij, e cila është dëshmi e terrorit dhe krimeve të periudhës komuniste.

Shfaqet në Shkodër monodrama "Rrno për me tregue"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG