Lidhje

Ulqin: Projekt për komunikim ndërkulturor dhe ndëretnik


Nxënësit dhe komunikimi ndërkulturor dhe ndëretnik në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Projekti “Ndërtimi i paqes-prioritet për komunitetin tim” edukon nxënësit e komuniteteve të ndryshme në Ulqin për një komunikim ndërkulturor dhe ndëretnik që nxit njohjen reciproke dhe ndërton paqen. Bashkërenduesit e vlerësojnë si tejet të rëndësishëm këtë projekt nga fakti se Ballkani Perëndimor ende po kërcënohet nga paqëndrueshmëria, distanca ndëretnike dhe intoleranca. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Ali Salaj përgatiti kronikën që po transmetojmë:

Nxënësit dhe komunikimi ndërkulturor dhe ndëretnik në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG