Lidhje

Sfidat për zbatimin e moratoriumeve për pyjet dhe gjuetinë


Moratoriumet e Pyjeve dhe Gjuetisë në Shqipëri përballen me mjaft sfida, veçanërisht në ndëshkimin e shkelësve të ligjit. Në polici denoncohen në mjaft zona raste të pakta të shkeljeve, të cilat nuk përfundojnë në gjykata. Afrimi i stinës së dimrit rrit dëmet në pyje prej shfrytëzimit për dru zjarri dhe pasojat për gjuetinë bëhen edhe më të mëdha.

Sfidat për zbatimin e moratoriumeve për pyjet dhe gjuetinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG