Lidhje

Moratoriumi i Gjuetisë rikthen zogjtë në qiejt shqiptarë


Dimri i këtij viti rriti në Shqipëri nevojat e popullsisë për dru zjarri me të cilat ngrohen më shumë se gjysma e popullsisë. Bashkitë që kanë nisur të administrojnë sipërfaqet pyjore kanë mjaft sfida pasi për shumë zona pyjore mungojnë planet e menaxhimit. Ndërkohë Moratoriumi i Gjuetisë ka rikthyer në qiejt e Shqipërisë zogjtë, të cilët tani pushojnë të qetë lagunave, liqeneve dhe lumenjve , ndonëse në zona malore vihen re shkelje të moratoriumit.

Moratoriumi i gjuetisë rikthen zogjtë në qiejt e Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG