Lidhje

Intervistë me rektorin e Universitetit të Prishtinës, Mujë Rugova


Në New York u mbajt këto ditë Samiti Ndërkombëtar i Cilësisë për Universitetet dhe Institucionet e tjera Shkencore dhe Arsimore. Në këtë takim me pjesëmarrjen e 150 shteteve mori pjesë edhe një delegacion i Universitetit të Prishtinës, i kryesuar nga rektori i këtij universiteti, Mujë Rugova, i cili pranoi Medaljen e Artë që ju dha këtij Universiteti. Zoti Rugova ishte i ftuar për një intervistë nga studio e Zërit të Amerikës në Nju Jork.
XS
SM
MD
LG