Lidhje

Legjenda e muzikës Prince ndahet nga jeta

I lindur me emrin Prince Rogers Nelson, muzikanti I talentuar dhe me ndikim është i njohur për të tilla këngë si "1999", "Little Red Corvette", dhe "Purple Rain", titulli i albumit të tij që i dha famën në vitit 1984 . Ai shiti më shumë se 100 milion albume në mbarë botën, fitoi shtatë çmime Grammy dhe një Oskar për kolonën zanore të filmit "Purple Rain".

Shih më tepër

American singer and songwriter Prince performs on the Isle of Amager in Copenhagen, Denmark, Aug. 6, 2011.
1

American singer and songwriter Prince performs on the Isle of Amager in Copenhagen, Denmark, Aug. 6, 2011.

Prince performs during the Billboard Music Awards at the MGM Grand Garden Arena in Las Vegas, Nevada, May 19, 2013.
2

Prince performs during the Billboard Music Awards at the MGM Grand Garden Arena in Las Vegas, Nevada, May 19, 2013.

U.S. musician Prince performs on stage at Yas Arena in Yas Island, Abu Dhabi, UAE, Nov. 14, 2010.
3

U.S. musician Prince performs on stage at Yas Arena in Yas Island, Abu Dhabi, UAE, Nov. 14, 2010.

Prince accepts the award for Outstanding Male Artist at the 38th NAACP Image Awards, March 2, 2007, in Los Angeles.
4

Prince accepts the award for Outstanding Male Artist at the 38th NAACP Image Awards, March 2, 2007, in Los Angeles.

Ngarko më shumë

XS
SM
MD
LG