Lidhje

Mustafa: Zgjedhja e presidentit shmangu anarkinë


Mustafa: zgjedhja e presidentit shmangu zgjedhjet
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa tha të martën se zgjedhja e presidentit të Kosovës, të premten e kaluar, shmangu zgjedhjet dhe anarkinë në Kosovë. Ai tha se opozita e cila e kundërshton këtë zgjedhje, mund t'i drejtohet Gjykatës Kushtetuese, duke shtuar se aktualisht nuk ka kushte për organizim zgjedhjeshtë parakohshme parlamentare, siç ngulin këmbë partitë opozitare.

Mustafa: zgjedhja e presidentit shmangu zgjedhjet
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

XS
SM
MD
LG