Lidhje

Media Arkivi

Muzeu i afisheve në Nju Jork


Muzeu i afisheve në Nju Jork
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Të paktë janë ato muzeume që mund të mburren se kanë 500 mijë artifakte në ekspozim. Muzeu i Afisheve në Nju Jork është një prej tyre. Ky muze u krijua në 1973 nga një koleksionist i apasionuar dhe tani ka katalogun më të madh të afisheve në botë.

XS
SM
MD
LG