Lidhje

Intervistë me kineastin Nasho Aleksi


Intervistë me kineastin Nasho Aleksi
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:25 0:00

Kineasti shqiptar Nasho Aleksi është një ndër emrat e rinj që del para kritikëve të filmit këtë vit në Festivalin e Filmit Playhouse West që po zhvillohet këto ditë në Hollivud. Festivali, i cili u hap të premten, do të ndajë sonte çmimet për fituesit e zgjedhur nga juria. Playhouse West shërben prej vitesh si një skenë për të promovuar krijimtarinë e kineastëve të pavarur dhe për të nxitur zëra të rinj në artin kinematografik. Kineasti Aleksi konkurron me një film me metrazh të shkurtër, të titulluar American Dream – Ëndrra Amerikane, një dramë morale dhe psikologjike e një të riu amerikan, në rrethana të vështira ekonomike.

Intervistë me kineastin Nasho Aleksi
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:25 0:00

XS
SM
MD
LG