Lidhje

NATO, Ballkani Perëndimor dhe siguria e Evropës


NATO, Ballkani Perëndimor dhe siguria e Evropës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

NATO, Ballkani Perëndimor dhe siguria e Evropës

Në Kosovë, Komandanti i lartë NATO-s, Gjenerali amerikan Curtis M. Scaparrotti, tha sot se qëndrueshmëria e Ballkanint Perëndimor është shumë e rëndësishme edhe për sigurinë e Evropës. Ai i bëri këto komente gjatë një vizite në Kosovë, gjatë së cilës shprehu edhe shqetësimin për mënyrat se si Rusia përpiqet të shtojë ndikimin e saj në rajon.

NATO, Ballkani Perëndimor dhe siguria e Evropës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

XS
SM
MD
LG