Lidhje

Maqedonia dhe antarësimi në NATO


Autoritetet shtetërore maqedonase disa ditë para fillimit të takimit të nivelit të lartë të Natos në Uells e kuptuan se vendi i tyre nuk do të marrë ftesë për anëtarësim në Aleancë, ndërkohë që ato si pengesë kryesore për këtë e shikojnë Greqinë fqinje. Por, analistë në Shkup mendojnë se janë politikat e kryemimnistrit Nikolla Gruevski që bëjnë zvarritjen e procesit të integrimit të vendit.

Maqedonia dhe anëtarësimi në NATO
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

XS
SM
MD
LG