Lidhje

Nderohet Muhamed Ali për punën si veprimtar e bamirës


Ish-boksieri legjendar Muhammad Ali u nderua për veprat e tij si aktivist humanitar dhe i të drejtave civile.

Ish-kampionit të boksit iu dha mbrëmë, në Filadelfia, Medalja e Lirisë. Së bashku me 70-vjeçarin Muhammad Ali, në skenë ishin edhe bashkëshortja, Loni Ali dhe vajza e tij , Laila Ali, e cila kreu dhe gjestin e vendosjes së medaljes.

Ish boksieri është duke luftuar me sëmundjen e Parkinsonit qysh prej 30 vitesh dhe nuk foli, por gruaja e tij tha se çmimi ishte një nder i vërtet.

Medalja e Lirisë jepet nga Qendra Kushtetuese Kombëtare e cila promovon kuptimin e vlerave të Kushtetutës së SHBA-së.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG