Lidhje

Ndërtimet në zonën historike të Gjirokastrës


Disa organizata ndërkombëtare kanë shprehur shqetësim për ndërtimet pa kriter në zonën historike të Gjirokastrës dhe kanë kërkuar si nga autoritetet qëndrore edhe nga ato vendore të hartojnë një plan masash për ndaljen e këtyre ndërtimeve.

Ndërtimet në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00
XS
SM
MD
LG