Lidhje

Shpërndarje ndihmash për familjet në veri të Shqipërisë


Në Shqipëri, emergjencat civile po zhvillojnë operacionin për shpërndarjen e ndihmave ushqimore për familjet në nevojë, kryesisht në veri të vendit, zonë kjo që u izoluan për disa ditë nga dëbora dhe ngricat.

Deri tani, nuk ka të dhëna zyrtare për numrin e personave që po përballen me vështirësitë e motit në Qarqet e Shkodrës, Kukësit dhe Dibrës, por mendohet se numri i tyre është mbi 100 mijë.

Shpërndarje e ndihmave për familjet në veri të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

XS
SM
MD
LG