Lidhje

Rritet ndikimi i Rusisë në Ballkan


Rritet ndikimi i Rusisë në Ballkan
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Vëzhguesit thonë se propaganda, organizatat dhe shoqatat kulturore ruse kanë shtuar praninë në Serbi, Mal të Zi, Shqipëri dhe Maqedoni. Ndikimi rus në rajon po shtohet përmes investimeve të Rusisë në miniera, hotele, fabrika dhe në media.

XS
SM
MD
LG