Lidhje

Përurohet Muzeu i Shtëpisë së Mjedës


Përurohet Muzeu i Shtëpisë së Mjedës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Në fshatin Kukël të Shkodrës u përurua sot Muzeu i Shtëpisë së Mjedës, pjesë e Kompleksit Muzeal “Ndre Mjeda”, që është restauruar plotësisht, pas shpalljes vitet e fundit si Monument Kulture. Në ceremonitë e rastit ishte e pranishme edhe Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro si dhe Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Florian Rauning.

Përurohet Muzeu i Shtëpisë së Mjedës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

XS
SM
MD
LG